Bulut Tabanlı Kurumsal Nesne Depolama

(Object Storage)

Verilerinizi dış ortam da korumak artık çok daha

kolay, güvenli ve güvenilir.

2xProtect Nesne Depolama Hizmeti

2xProtect, işletmelerin ürettiği verileri dış ortamda (Sadece Türkiye sınırları içinde) güvenli ve güvenilir biçimde çok daha uygun maliyet ile uzun yıllar depolamalarını sağlar.

2xProtect ‘ın nesne depolama hizmeti kurumsal özelliklere sahiptir ve tüm ölçekteki işletmelerin gereksinimlerini karşılar.

Veeam immutable uyumlu

2xProtect ‘in nesne depolama hizmeti Veeam 10 ile beraber gelen İmmutable özelliğini destekler. Yani nesne depolama alanına yazılan verileri değişemez hale getirir ve sadece okunur durumda olur. Bunun amacı ise fidye yazılımları, insan hatası veya kasıtlı tehditlere karşı koruma sağlamak.

 

Birçok işletmeler aktif olarak bu gibi durumlara karşı teyp sistemini tercih etmekte, ancak teyp sisteminin yönetimi daha zor olduğundan nesne depolama fiyatlarına göre daha pahalıdır. Ayrıca nesne depolama verilerinize çok daha hızlı erişmenizi sağlar.

Sonsuz ölçek ve yüksek performanslı

2xProtect ‘in nesne depolama çözümü, mimarisi gereği sonsuz ölçeklenebilir yapıya sahiptir ve herhangi bir limiti yoktur. İşletmeler diledikleri kadar kapasiteyi aktif kullanabilirler.

 

2xProtect nesne depolama sistemi ayrıca diğer bulut tabanlı nesne depolama çözümlerine göre en az 10 katı kadar daha performanslıdır, bunun nedeni ise 2xProtect ‘in nesne depolama çözümü her müşteri için sanal depolama oluşturur ve bu sanal depolama çözümü tamamen müşteriye özeldir ve dedikle diskler kullandığından dolayı diğer müşterilerin yoğunluğu diğer müşterinin performansını etkilemez.

Gelişmiş Kullanım seçenekleri

2xProtect ‘in nesne depolama çözümünü iki tür kullanabilirsiniz.

 

Kiracı: İşletmeye özel nesne depolama hesabı açılır, ayrıca işletmeler bu hesabı kendileri de portal den açabilir ve anında kullanmaya başlayabilirler. Bu model tüm ölçekteki işletmeler için uygundur.

 

Sahibi: Müşteriye özel sanal depolama hesabı oluşturulur ve talep edilen kapasite için fiziksel diskler atanır, işletme veri koruma politikasına bağlı olarak nesne depolama ihtiyacını isteklerine göre oluşturabilir ve kullanabilir. Ayrıca sanal depolama çözümünün her şeyi (IP, SSL Sertifikası vb.) işletmeye ait olur ve işletme birden çok nesne depolama hesabı oluşturabilir.

Hesap ve veri güvenliği

Veriler 2xProtect ‘in nesne depolama çözümüne gelene kadar güçlü güvenlik sertifikası ile şifrelenir. Gelen veriler ayrıca şifrelenerek depolanır. İşletmeler ek güvenlik için verilerini şifreli olarak gönderilmeleri önerilir.

 

2xProtect ‘in nesne depolama çözümü ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama ve detaylı hesap kuralları sayesinde en üst seviye güvenlik sağlar.

Kullandığınız kadar ödeyin

2xProtect, nesne depolama hizmetini kullanan müşteriler için her ayın 28.günü kullanım raporu iletir.

Ücretlendirme sadece kullanılan TB (TeraByte) göre yapılır. Herhangi bir Download ve upload limiti yoktur.

Destek Hizmetleri

2xProtect, bütün servisleri için esnek destek paketi sunar. İşletmeler esnek servis paketlerini ihtiyaçlarına yönelik tercih edip, şekillendirebilirler.

Destek paketleri hakkında detaylı bilgi için lütfen satış sorumlusu uzmanlarımız ile temasa geçiniz.

Birebir tanıtım

Uzak bağlantı üzerinden detaylı tanıtım, canlı demo ve tüm sorularınız için kaydınızı hemen yapabilirsiniz.