Fiziksel Altyapı

(Bare-metal Veri Merkezi)

Kurumsal özelliklere sahip donanımlar ve yazılımlar ile

kendi veri merkezinizi bulut ortamında oluşturun!

 >> %100 Opex veya Capex seçeneği

Bare-metal Veri Merkezi (Fiziksel altyapı)

2xProtect, işletmeler için alternatif olarak bulut ortamında kendilerine özel adanmış sunucular ve diğer ekipmanlar ile kendi veri merkezilerini oluşturmalarını sağlar. Bare-metal veri merkezi yapısı ister tamamen işletme tarafından ister kısmi veya tamamen 2xProtect tarafında da yönetilebilir.

İşletmeler bare-metal veri merkezi yapısını ana veri merkezi gibi kullanabilir veya tesis içinde kullandıkları veri merkezi yapısı varsa (yaşlanmış veya yetersiz kapasite) ek bir ön yatırım yapmalarına gerek kalmadan buluta doğru büyütebilir (Hibrit mimari) veya tamamen taşıyabilirler.

İşletmeler ayrıca bare-metal veri merkezi yapılarını çeşitli senaryolar için kullanabilirler, örneğin felaketten kurtarma, test, geliştirme veya aktif-aktif yedekli mimariler için örnek verebiliriz.

Neden 2xProtect?

2xProtect, yüksek deneyim ve uzmanlığı sayesinde işletmelerin ihtiyaç duyacağı modern ve kurumsal düzeyde bulut altyapıları, veri koruma ve iş sürekliliğini servis olarak sunan bir teknoloji şirketidir.

İşletmeler 2xProtect ‘in servislerini ister kendileri ister  kısmi veya tamamen 2xProtect tarafından yönetilmesini talep edebilirler.

Bulutumuzla yalnız değilsiniz, tüm servisler 7*24 Pro-Aktif olarak izlenir, ayrıca işletmeler acil durumlar için 7*24 2xProtect ile temasa geçebilirler.

Kurumsal sınıfı veri güvenliği

2xProtect, fiziksel bulut altyapı ortamı için iki düzey şifreleme sunar.

1. Veri depolama düzeyinde (İşletmeye özel oluşturulmuş sanal veri depolama çözümü üzerinde)

2. VM şifrelemesi ile ilgilenen müşteriler için, bu özelliği Hytrust kullanarak sunuyoruz. Bu, VM başına veya birim bazında seçilebilir. Ek olarak Hytrust gibi 3.parti KMS yazılımları kullanarak vCenter ile sanal sunucuları ve istediğiniz diskleri şifreleyebilirsiniz (Sunuculara ajan kurmadan)

Amaca uygun fiziksel sunucular

2xProtect, amaca uygun fiziksel sunucular, depolama sistemi vb. ağ donanımları ile işletmenin ihtiyacına yönelik bare-metal altyapıyı sağlar. Bare-metal sunucuların bazıları aşağıdaki gibidir.

1. VMware, Hyper-V (sanallaştırma)

2. VMware vSAN

3. Hyperconverged

4. SAP HANA

5. Oracle/SQL

6. GPU (AI, ML vb.)

Lisanslama hizmeti

2xProtect, fiziksel altyapı için gerekli olan VMware, Microsoft, Hytrust, Veeam, IBM, Zerto vb. lisansları aylık modelde işletmenin kullanımı için sunar.

Lisansların kullanım raporu her ayın 28.günü işletme ile paylaşılır ve ücretlendirilir.

Not: İşletmeler fiziksel altyapı ortamında kendi lisanslarını kullanabilirler.

Profesyonel Hizmetler

2xProtect, işletmenin talebi üzerine gerekli olan kurulumları (Donanım ve yazılım) gerçekleştirir. Bu kurulumlar konusunda uzmanlaşmış ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleşir.

 

Örneğin işletme VMware vSAN kullanmak istiyorsa profesyonel hizmet kapsamında uzmanlarımız bu altyapıyı güncel teknik bilgiler ve elde edilen deneyimlere göre kurulumunu gerçekleştirir.

 

2xProtect, işletmeler için ayrıca satın alma öncesi danışmanlık hizmeti sağlar. İşletmeler ürünleri satın almadan önce ihtiyaçları belirlenir ve projelendirilir.

İşletmeye özel sanal veri depolama çözümü.

Komşunun yoğunluğu sizi etkilemesin!

2xProtect, sadece işletmeye özel sanal veri depolama servisi sağlar. İşletmeler ihtiyaç duyacakları kapasiteyi belirledikten sonra fiziksel diskler atanır ve işletme dilediği şekilde kullanabilir. Sanal depolama çözümünün IP ve diğer bilgileri işletmeye özel olduğundan yönetimi de işletme tarafından yapılır.

 

Sanal depolama sisteminin diskleri işletmeye özel atandığından diğer disklerin yoğunluğundan etkilenmez ve işletme için tahmin edilebilir performans sunar.

 

Sanal depolama çözümü ayrıca birçok gelişmiş ve kurumsal özellikler sunar, bunları bazıları: Thin provision, snapshot, clone, replication, multi-zone HA ve block to object backup vb. özelliklerdir.

 

Sanal veri depolama çözümü 3 tür veri tipine göre kullanılabilir.

 

1. Full Flash (Sıkıştırma ve tekilleştirme)

2. NAS (Read ve write cache, opsiyonel)

3. Nesne depolama (Object Storage)

Gelişmiş Ağ bağlantı seçenekleri

2xProtect, İşletmelerin kurumsal sınıfı ağ bağlantıları için aşağıdaki gelişmiş seçenekleri sunar:

 

1. Layer 2 (VXLAN-EVPN, NSX)

2. Layer 3 (IPSec, SD-WAN, NSX)

3. SSL VPN (İki faktörlü)

4. WAN Optimizasyon

5. Gelişmiş 4G çözümleri (L2, L3)

 

Örneğin işletmeniz ile 2xProtect platformunda oluşturacağınız sanal veri merkezi arasında VXLAN gibi Leyer 2 ağ tercih ederek aktif veri merkezinizi buluta doğru genişletmiş olursunuz. VXALN sayesinde kullandığınız birden çok VLAN ‘ı 2xProtect veri merkezine uzatabilirsiniz.

Bulut içi felaketten kurtarma!

İşletmelerin felaketten kurtarma ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 2xProtect bulut içi felaketten kurtarma servisi sağlar. 2xProtect işletmenin tüm verilerini Türkiye sınırları içinde bulunan diğer veri merkezilerine çoğaltarak acil bir duruma karşı koruma sağlar.

2xProtect acil durum senaryoları için işletmeler için birden çok seçenek sunar (Uygulama, sanal sunucu ve depolama düzeyinde)

Destek hizmetleri

2xProtect, bütün servisleri için esnek destek paketi sunar. İşletmeler esnek servis paketlerini ihtiyaçlarına yönelik tercih edip, şekillendirebilirler.

 

Destek paketleri hakkında detaylı bilgi için lütfen satış sorumlusu uzmanlarımız ile temasa geçiniz.

 

Birebir tanıtım

Uzak bağlantı üzerinden detaylı tanıtım, canlı demo ve tüm sorularınız için kaydınızı hemen yapabilirsiniz.