2xProtect, Object+ hizmeti ile işletmelerin Nesne Depolama ihtiyacını kurumsal düzeyde karşılar.

Bu hizmet teknolojik avantajları ve modern özellikleri sayesinde en üst düzeyde güvenilirlik ve güvenlik elde etmenizi sağlayacaktır.

Object+ bir Nesne Depolama hizmetidir.

2xProtect S3 Depolama Sınıfı

S3 Standart

Düşük gecikme ve alternatif servis sağlayıcılara göre 10 kata kadar daha yüksek hızı sayesinde bulut uygulamaları, dinamik web siteleri, içerik dağıtımı, mobil ve oyun uygulamaları ve büyük veri analitiği dahil olmak üzere çok çeşitli kullanım durumları için uygundur.

S3 Seyrek

Daha seyrek erişilen ancak gerektiğinde hızlı erişim gerektiren kullanımlar için idealdir. Bu düşük maliyet ve yüksek performans kombinasyonu S3 Seyreği uzun vadeli depolama, yedeklemeler ve olağanüstü durum kurtarma dosyaları için bir veri deposu olarak ideal hale getirir.

TEKNOLOJİ AVANTAJLARI

• Tesis İçinde
• Hibrit
• Bulutta

(VPSA Teknolojisi) İşletmeye Özel Sanal Depolama Çözümü (Block/File/Object)

Immutable

Desteği

I

Hemen Kullanmaya

Başlayın!

I

Kullandığımız Teknoloji

Zadara Teknolojisi

2xProtect, Object+ hizmeti için Zadara teknolojisini kullanır, aynı zamanda da iş ortaklarından biridir. Zadara, ileri düzeydeki teknolojisi, kurumsal özellikleri, esneklik ve ölçeklenebilirliği sayesinde her ölçekteki işletmeler için Object Storage alanı sağlar.

Zadara Teknolojisi, veri çözümleri alanında bir çok dünya markası ile 100% uyumlu çalışır. Bu da üreticiler tarafından sertifikalar ile onaylanmıştır. Örneğin Veeam 10‘nun Immutable özelliği ile 100% uyumlu çalışır.

Kurulum Yönetimi

Tesis içi

İşletmeler, 2xProtect’in Object+ hizmetini ön yatırım gerektirmeden tesis içinde kullanabilirler.

Bu modelde gerekli ekipmanlar işletmenin kendi tesisi içinde kurulur ve aktif edilir. Kullanıma bağlı olarak ücretlendirilir (100% Opex modeli)

Hibrit

İşletme kendi tesisi içinde kullanacağı 2xProtect’in Object+ hizmetini 2xProtect’in Türkiye sınırları içinde bulunan veri merkezilerinden birine ek olarak çoğaltabilir.

İşletme hibrit yapıda 2.noktaya yapacağı çoğaltma için kendi Object+ donanımlarını kullanabilir veya sadece 2xProtect’den alan da kiralayabilir.

Bulut

İşletmeler, 2xProtect veri merkezileri üzerinden sağlanan Object+ hizmetini doğrudan S3 Compatible hesabı veya işletmeye özel oluşturulacak Object+ hizmeti üzerinden anında kullanmaya başlayabilir.

Bu hizmet çok daha esnek ve ölçeklenebilirdir.

İşletmeye Özel Sanal Depolama Çözümü (Block/File/Object)

(VPSA Teknolojisi)

2xProtect, Zadara teknolojisinin sağladığı avantajlar ile işletmelerin 100% özel sanal depolama çözümünü oluşturmalarını sağlar. Örneğin, işletmeler VPSA teknolojisi sayesinde verilerini bulut ortamında tamamen izole edebilir, ayrıca komşularının oluşturduğu gürültüden (yoğunluktan) etkilenmez hale getirebilirler.

İşletmeye özel VPSA (Sanal depolama denetleyicisi) oluşturulur ve işletmenin talep edeceği kapasite kadar fiziksel diskler sanal denetleyiciye atanır. Oluşturulacak sanal depolama (VPSA) sistemi işletme veya departmana özel olacağından (yönetim IP’leri dahi) işletme veya departmanlar depolama sistemini dilediği gibi yapılandırabilir ve yönetebilir.

İşletmeler özel anahtar ile VPSA üzerindeki verilerini şifreleyebilir; ayrıca işletmeler veya departmanlar kendilerine ait SSL sertifikasını kullanarak, erişimlerinin bu sertifika üzerinden gerçekleşmesini sağlayabilirler.

Bu çözüm verilerin son derece önemli olduğu finans, sağlık, sigortacılık vb. sektörler için ideal bir çözümdür. Bu çözüm ister işletmelerin kendi tesisleri içinde, ister farklı departmanlar arasında, hibrit veya tamamen bulut ortamında kullanılabilir.

Immutable (Salt Okunur) Desteği

Immutable özelliği sayesinde depolanan veriler belirlenen süre boyunca sadece okunabilir şekilde saklanır. Silinemez ve değiştirilemez olduğundan fidye yazılımları ve kasıtlı planlanan tehditlere karşı koruma sağlar.

Veeam 10 ile beraber gelen Immutable (Salt okunur) özelliği sayesinde; 2xProtect’in Object+ hizmetini kullanarak Veeam üzerinde aldığınız yedeklerin bir kopyasını bu alana gönderebilir ve her türlü riske karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Bu özelliği Immutable destekli tüm veri koruma çözümleri ve/veya uygulamaları ile birlikte de kullanabilirsiniz.

Deneme Hesabı ile Hemen Kullanmaya Başlayın!

Object+ hizmetini hesap oluşturarak (S3 Compatible) hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Deneme hesabı aktif bir VPSA üzerinden kullanıma sunulur.

Eğer denemeyi VPSA olarak gerçekleştirmek istiyorsanız lütfen bizimle temasa geçiniz. Gerekli bilgiler alındıktan sonra VPSA yaklaşık 30 dakika içinde oluşturulur ve kullanıma hazır hale gelir.

Eğer Veeam 10 kullanıyorsanız ve Immutable özelliğini denemek veya aktif olarak kullanmak istiyorsanız aşağıdaki dokümanda paylaşılan adımları takip ederek deneme hesabı oluşturup, yapılandırmasını yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Ücretlendirme
 • Object+ nasıl ücretlendirilir?

  Sadece kullanılacak TB (TeraByte)‘e göre ücretlendirilir.

 • Ücrete bağlantı maliyeti dahil midir?

  – Evet, her bir 1TB için 3Mbps (İlk aktarımdan sonra değişen veriler için) çift yönde (Download-Upload) sınırsız bağlantı hızı dahildir.

  – İlk veri aktarımları için sınırsız bant genişliği sağlanır.

  – 1 TB için 3 Mbps yetersiz olması halinde cüzi ek ücret karşılığında daha yüksek bağlantı sağlanır.

 • Gizli maliyetli var mı?

  Yok, işletmeler ile paylaşılan birim fiyatlar üzerinden işlem yapılır. Bunların dışında herhangi bir gizli maliyeti yoktur.

  Kapsam dışı kalan konular için yapılan sözleşmede bulunan fiyatlandırmalar üzerinden faturalandırma yapılır.

 • İptal etme durumunda taahhüt isteniyor mu?

  Hayır, ancak hizmeti sonlandırmak istediğinizde en az 2 ay öncesinden yazılı olarak bildirim göndermeniz yeterli olacaktır.

 • Ücretlendirme nasıl yapılmaktadır?

  İşletmeye sunulan birim fiyatları üzerinden her ayın 28.günü oluşan gerçek kullanım raporları üzerinden ücretlendirme yapılıyor.

 • Ödeme düzeni nasıldır?

  2 seçenek vardır;

  Aylık, gerçek kullanım raporlarına göre ücretlendirme yapılır.

  Yıllık peşin olarak yapılabilir, bu durumda USD olarak düzenlenen faturalar üzerinden %10 ek indirim sağlanır.

 • Faturalandırma hangi kur üzerinden yapılmaktadır?

  Faturalar aylık veya yıllık olacak şekilde USD cinsinden düzenlenir; ancak işletmeler ödemenin yapılacağı tarihte, Ziraat bankasının satış kuru üzerinden TL olarak ödeme yapabilirler.

 • E-fatura mükellefi misiniz?

  Evet, faturalar sistemimizde bulunan güncel e-posta adreslerine iletilir.

Destek
 • İlk yapılandırma için sizden destek alabilir miyim?

  Evet, ilk kurulum için uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır.

 • Sorunla karşılaşırsam kimden nasıl destek alabilirim?

  Seçmiş olduğunuz destek paketi kapsamında, tek yapmanız gereken bizlere ulaşarak sorununuzu iletmeniz. Uzman ekibimiz size her türlü desteği sağlayacaktır.

 • Teknik destek alabilmek için size nasıl ulaşabiliriz?

  Bizlere 7*24 olarak destek@2xprotect.com e-posta adresimizden veya 0850 305 2900 telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Teknik Bilgiler
 • Object+’ı kurmak için gereksinimler nelerdir?

  1. Kullandığınız uygulamanın S3 Compatible desteği olup olmadığından emin olunuz.

  2. Hizmetin sağlandığı uygulama üzerinden hesap oluşturmanız ve kullandığınız çözüme eklemeniz yeterli olacaktır.

 • Object+ nasıl yapılandırılır?

  1. Oluşturduğunuz S3 hesabınıza giriş yaptıktan sonra S3 Compatibe hesap bilgilerinizi ekranın sağ üst köşesinde bulunan isminize tıklayarak görebilirsiniz.

  2. API EndPoint, S3 Access Key ve S3 Secret Key bilgilerini kullanacağınız uygulamaya eklemeniz gerekecektir. Ardından kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Verilerimin güvenliği nasıl sağlanıyor?

  Verilerin güvenliği ortak bir sorumluluk kapsamında sağlanır. Veriler kaynakta işletme tarafında, veri aktarımı sırasında 2xProtect ‘in SSL şifrelemesi ve son olarak S3 şifrelemesi ile güvenli bir şekilde saklanır.

  2xProtect, VPSA teknolojisi ile işletmelere 100% özel S3 depolama alanı sağlar. Kamu, finans, sigortacılık, hastaneler vb. işletmeler bu hizmeti kullanabilirler. Detaylı bilgi için lütfen VPSA özelliklerini inceleyiniz.

 • Object+‘a daha hızlı veri aktarımı yapabilmek için WAN Optimizasyon çözümlerini kullanabilir miyim?

  Evet, sadece VPSA modeli (İşletmeye özel oluşturulan Object Storage hizmeti) için geçerlidir.

  Kullanacağınız WAN Optimizasyon çözümü SSL sertifikasını destekliyorsa bu özelliği kullanabilirsiniz.
  2xProtect, Silver Peak WAN Optimizasyon çözümü ile bu hizmeti ek ücret karşılığında sağlamaktadır.

 • VPN veya VXLAN bağlantısı için cihaz gerekir mi?

  Evet; 2xProtect, proje kapsamında gerekli olan firewall cihazını işletmeye proje kapsamında kiralar.

  Kurgu, kurulum, yapılandırma ve bakım güncelleme işlemleri 2xProtect tarafından gerçekleştirilir.