Verilerinizi aylık terabayt başına 4 USD düzeyinden başlayan

fiyatlarla uzun dönem güvenli biçimde depolayın.

⋅ ~100% veri dayanıklılığı (99,999999999)

⋅ Terabayt başına en düşük maliyet

Object+ bir Nesne Depolama hizmetidir.

2xProtect S3 Depolama Sınıfı

S3 Arşiv

S3 Arşivleme, güvenli, dayanıklı ve düşük maliyetli bir depolama sınıfıdır. Daha ucuza her miktarda veriyi güvenilir bir şekilde depolayabilirsiniz. Depolanan verilerin geri alınma süresi ~1 dakika ile 4 saat arası değişir.

S3 Derin Arşiv

S3 Derin Arşivleme, en uygun maliyetli, güvenli, dayanıklı bir depolama sınıfıdır. Çok daha uygun fiyata her miktarda veriyi güvenilir bir şekilde depolayabilirsiniz. Depolanan verilerin geri alınma süresi 1 saat ile 24 saat arası değişiklik gösterir.

Örnek Kullanım Alanları

Veriler, modern işletmeler ve bilişsel (Cognitive) çözümlerin ham maddesidir. 2xProtect, Object+ veri depolama servisleri ile sağlık, enerji, finans, eğitim, otomotive, üretim vb. birçok sektörün ürettiği önemli verileri çok daha yüksek güvenlik ve güvenilirlik kapsamında uzun yıllar çok daha uygun maliyetler ile depolamalarını ve gelecekte değerlendirmelerini sağlar.

TEKNOLOJİ AVANTAJLARI

Tesis İçinde/Hibrit/Bulutta

Hızlı ve Dayanıklı

Siber Tehditlere Karşı Yüksek Güvenlik

S3 Uyumlu API

Veri Aktarım Hizmetleri

Kurulum Yönetimi

Tesis içi

İşletmeler, 2xProtect’in Object+  Arşiv ve Derin Arşiv hizmetini ön yatırım gerektirmeden kendi tesisleri içinde kullanabilirler. Bu modelde gerekli ekipmanlar işletmenin tesisi içinde kurulur ve aktif edilir. Yönetimi 2xProtect tarafından yapılır, ayrıca veriler ve sistemin işleyişi için 100% SLA sağlanır.

Hibrit

İşletme kendi tesisleri içinde kullanacağı 2xProtect’in Object+ Arşiv/Derin Arşiv hizmetini 2xProtect’in Tier 3+ veri merkezilerinden birine ek olarak çoğaltabilir. İşletme hibrit yapıda 2.noktaya yapacağı çoğaltma için kendi Object+ çözümünü kullanabilir veya sadece 2xProtect’den alan kiralayabilir.

Bulut

İşletmeler, 2xProtect veri merkezileri üzerinden sağlanan Object+ Arşiv ve Derin Arşivleme hizmetini ön yatırım gerektirmeden doğrudan kullanabilirler. İşletmeler bu hizmeti istedikleri ölçekten kullanmaya başlayabilir ve gelecekte arzu ettikleri gibi ölçeklendirebilirler.

Hızlı ve Dayanıklı

Object+ ortamına depolanan veriler en üst standartlara, ve ayrıca Tier 3+ sertifikalarına sahip veri merkezilerinde en az 2 kopya olarak depolanır. İşletmeler seçecekleri kurallara göre verilerini 1, 2 veya 3 farklı şehirde bulunan veri merkezilerinde güvenilir biçimde depolayabilirler. Object+ hizmeti maksimum 99,999999999 yani 100% ‘e yakın veri dayanıklılığı sağlar.

Object+, depolama sınıflarına bağlı olarak ilk byte’a erişimi ; Arşiv sınıfı için 1 dakika ile 4 saat arasında, Derin Arşiv sınıfı için ise 1 saat ile 10 saat arasında sağlar.

Siber Tehditlere Karşı Yüksek Güvenlik

Object+ veri şifreleme, salt okunur (WORM), versiyon tutma ve diğer gelişmiş özellikleri sayesinde verileri her türlü riske karşı korur.

S3 Uyumlu API

İşletmeler/kurumlar standart S3 protokolü üzerinden verilerini istedikleri yerden istedikleri zaman depolayabilir ve erişebilirler.

İşletmeler S3 erişim protokolünü kullandıkları uygulamalarda tanımlayabilir veya yazılım geliştirme ekipleri bu protokolü doğrudan tesis içi geliştirilen uygulamalara entegre edebilir.

Veri Aktarım Hizmetleri

2xProtect, Object+ Arşiv ve Derin Arşiv hizmetleri için disk veya teyp üzerinde veri aktarım hizmeti sağlar. İşletmeler/kurumlar Object+ üzerinde depoladıkları büyük verileri internet üzerinden almak yerine belirlenen ücretler kapsamında disk veya teypler ile geri almayı talep edebilirler.

Sık Sorulan Sorular

Ücretlendirme
 • Object+ nasıl ücretlendirilir?

  Sadece kullanılacak TB (TeraByte)‘e göre ücretlendirilir.

 • Ücrete bağlantı maliyeti dahil midir?

  – Evet, her bir 1TB için 3Mbps (İlk aktarımdan sonra değişen veriler için) çift yönde (Download-Upload) sınırsız bağlantı hızı dahildir.

  – İlk veri aktarımları için sınırsız bant genişliği sağlanır.

  – 1 TB için 3 Mbps yetersiz olması halinde cüzi ek ücret karşılığında daha yüksek bağlantı sağlanır.

 • Gizli maliyetli var mı?

  Yok, işletmeler ile paylaşılan birim fiyatlar üzerinden işlem yapılır. Bunların dışında herhangi bir gizli maliyeti yoktur.

  Kapsam dışı kalan konular için yapılan sözleşmede bulunan fiyatlandırmalar üzerinden faturalandırma yapılır.

 • İptal etme durumunda taahhüt isteniyor mu?

  Hayır, ancak hizmeti sonlandırmak istediğinizde en az 2 ay öncesinden yazılı olarak bildirim göndermeniz yeterli olacaktır.

 • Ücretlendirme nasıl yapılmaktadır?

  İşletmeye sunulan birim fiyatları üzerinden her ayın 28.günü oluşan gerçek kullanım raporları üzerinden ücretlendirme yapılıyor.

 • Ödeme düzeni nasıldır?

  2 seçenek vardır;

  Aylık, gerçek kullanım raporlarına göre ücretlendirme yapılır.

  Yıllık peşin olarak yapılabilir, bu durumda USD olarak düzenlenen faturalar üzerinden %10 ek indirim sağlanır.

 • Faturalandırma hangi kur üzerinden yapılmaktadır?

  Faturalar aylık veya yıllık olacak şekilde USD cinsinden düzenlenir; ancak işletmeler ödemenin yapılacağı tarihte, Ziraat bankasının satış kuru üzerinden TL olarak ödeme yapabilirler.

 • E-fatura mükellefi misiniz?

  Evet, faturalar sistemimizde bulunan güncel e-posta adreslerine iletilir.

Destek
 • İlk yapılandırma için sizden destek alabilir miyim?

  Evet, ilk kurulum için uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır.

 • Sorunla karşılaşırsam kimden nasıl destek alabilirim?

  Seçmiş olduğunuz destek paketi kapsamında, tek yapmanız gereken bizlere ulaşarak sorununuzu iletmeniz. Uzman ekibimiz size her türlü desteği sağlayacaktır.

 • Teknik destek alabilmek için size nasıl ulaşabiliriz?

  Bizlere 7*24 olarak destek@2xprotect.com e-posta adresimizden veya 0850 305 2900 telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Teknik Bilgiler
 • Object+’ı kurmak için gereksinimler nelerdir?

  1. Kullandığınız uygulamanın S3 Compatible desteği olup olmadığından emin olunuz.

  2. Hizmetin sağlandığı uygulama üzerinden hesap oluşturmanız ve kullandığınız çözüme eklemeniz yeterli olacaktır.

 • Object+ nasıl yapılandırılır?

  1. Oluşturduğunuz S3 hesabınıza giriş yaptıktan sonra S3 Compatibe hesap bilgilerinizi ekranın sağ üst köşesinde bulunan isminize tıklayarak görebilirsiniz.

  2. API EndPoint, S3 Access Key ve S3 Secret Key bilgilerini kullanacağınız uygulamaya eklemeniz gerekecektir. Ardından kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Verilerimin güvenliği nasıl sağlanıyor?

  Verilerin güvenliği ortak bir sorumluluk kapsamında sağlanır. Veriler kaynakta işletme tarafında, veri aktarımı sırasında 2xProtect ‘in SSL şifrelemesi ve son olarak S3 şifrelemesi ile güvenli bir şekilde saklanır.

  2xProtect, VPSA teknolojisi ile işletmelere 100% özel S3 depolama alanı sağlar. Kamu, finans, sigortacılık, hastaneler vb. işletmeler bu hizmeti kullanabilirler. Detaylı bilgi için lütfen VPSA özelliklerini inceleyiniz.

 • Object+‘a daha hızlı veri aktarımı yapabilmek için WAN Optimizasyon çözümlerini kullanabilir miyim?

  Evet, sadece VPSA modeli (İşletmeye özel oluşturulan Object Storage hizmeti) için geçerlidir.

  Kullanacağınız WAN Optimizasyon çözümü SSL sertifikasını destekliyorsa bu özelliği kullanabilirsiniz.
  2xProtect, Silver Peak WAN Optimizasyon çözümü ile bu hizmeti ek ücret karşılığında sağlamaktadır.

 • VPN veya VXLAN bağlantısı için cihaz gerekir mi?

  Evet; 2xProtect, proje kapsamında gerekli olan firewall cihazını işletmeye proje kapsamında kiralar.

  Kurgu, kurulum, yapılandırma ve bakım güncelleme işlemleri 2xProtect tarafından gerçekleştirilir.