Sanal Altyapı
(Sanal Veri Merkezi)

Kurumsal özelliklere sahip veri merkezi oluşturmak

artık çok daha kolay ve uygun maliyeti

Sanal Veri Merkezi

Bulut tabanlı sanal veri merkezi yapıları işletmeler için birçok yönden önemli avantajlar sağlamaktadır, özellikle anında kullanabilir olması, esnekliği ve maliyet avantajıdır.

İşletmeler tamamen sanal veri merkezi yapısını kullanabilir veya tesis içinde kullandıkları veri merkezi yapısını ek bir ön yatırım yapmalarına gerek kalmadan buluta doğru büyütebilir (Hibrit mimari) veya taşıyabilirler.

İşletmeler sanal veri merkezi yapılarını birçok senaryo için kullanabilirler, örneğin felaketten kurtarma, test, geliştirme veya aktif-aktif yedekli mimariler için örnek verebiliriz.

Neden 2xProtect?

2xProtect, yüksek deneyim ve uzmanlığı sayesinde işletmelerin ihtiyaç duyacağı modern ve kurumsal düzeyde bulut altyapıları, veri koruma ve iş sürekliliğini servis olarak sunan bir teknoloji şirketidir.

İşletmeler 2xProtect ‘in servislerini ister kendileri ister  kısmi veya tamamen 2xProtect tarafından yönetilmesini talep edebilirler.

Bulutumuzla yalnız değilsiniz, tüm servisler 7*24 Pro-Aktif olarak izlenir, ayrıca işletmeler acil durumlar için 7*24 2xProtect ile temasa geçebilirler.

Kurumsal sınıfı veri güvenliği

2xProtect, sanal bulut altyapı ortamı için iki düzey şifreleme sunar.

1. Veri depolama düzeyinde (İşletmeye özel oluşturulmuş sanal veri depolama çözümü üzerinde)

2. VM şifrelemesi ile ilgilenen müşteriler için, bu özelliği Hytrust kullanarak sunuyoruz. Bu, VM başına veya birim bazında seçilebilir.

İşletmeye özel sanal veri depolama çözümü

Komşunun yoğunluğu sizi etkilemesin!

2xProtect, sadece işletmeye özel sanal veri depolama servisi sağlar. İşletmeler ihtiyaç duyacakları kapasiteyi belirledikten sonra fiziksel diskler atanır ve işletme dilediği şekilde kullanabilir. Sanal depolama çözümünün IP ve diğer bilgileri işletmeye özel olduğundan yönetimi de işletme tarafından yapılır.

Sanal depolama sisteminin diskleri işletmeye özel atandığından diğer disklerin yoğunluğundan etkilenmez ve işletme için tahmin edilebilir performans sunar.

Sanal depolama çözümü ayrıca birçok gelişmiş ve kurumsal özellikler sunar, bunları bazıları: Thin provision, snapshot, clone, replication, multi-zone HA ve block to object backup vb. özelliklerdir.

Sanal veri depolama çözümü 3 tür veri tipine göre kullanılabilir.

1. Full Flash (Sıkıştırma ve tekilleştirme)

2. NAS (Read ve write cache, opsiyonel)

3. Nesne depolama (Object Storage)

Gelişmiş Ağ bağlantı seçenekleri

2xProtect, İşletmelerin kurumsal sınıfı ağ bağlantıları için aşağıdaki gelişmiş seçenekleri sunar:

1. Layer 2 (VXLAN-EVPN, NSX)

2. Layer 3 (IPSec, SD-WAN, NSX)

3. SSL VPN (İki faktörlü)

4. WAN Optimizasyon

5. Gelişmiş 4G çözümleri (L2, L3)

Örneğin işletmeniz ile 2xProtect platformunda oluşturacağınız sanal veri merkezi arasında VXLAN gibi Leyer 2 ağ tercih ederek aktif veri merkezinizi buluta doğru genişletmiş olursunuz. VXALN sayesinde kullandığınız birden çok VLAN ‘ı 2xProtect veri merkezine uzatabilirsiniz.

Bulut içi felaketten kurtarma!

İşletmelerin felaketten kurtarma ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 2xProtect bulut içi felaketten kurtarma servisi sağlar. 2xProtect işletmenin tüm verilerini Türkiye sınırları içinde bulunan diğer veri merkezilerine çoğaltarak acil bir duruma karşı koruma sağlar.

2xProtect acil durum senaryoları için işletmeler için birden çok seçenek sunar (Uygulama, sanal sunucu ve depolama düzeyinde)

Şeffaf fiyatlandırma

2xProtect ‘in tüm servisleri aylık kullanıma bağlı olarak ücretlendirilir (Pay as you go). Kullanım bilgileri her ayın 28.günü işletme ile paylaşılır ve anlaşma kapsamındaki birim fiyatları üzerinden ücretlendirilir.

Destek hizmetleri

2xProtect, bütün servisleri için esnek destek paketi sunar. İşletmeler esnek servis paketlerini ihtiyaçlarına yönelik tercih edip, şekillendirebilirler.

 

Destek paketleri hakkında detaylı bilgi için lütfen satış sorumlusu uzmanlarımız ile temasa geçiniz.

Birebir tanıtım

Uzak bağlantı üzerinden detaylı tanıtım, canlı demo ve tüm sorularınız için kaydınızı hemen yapabilirsiniz.