Sanal Sunucularınızdan 1 Saat İçinde 700 Kez Yedek Alabilir Misiniz?

Microsoft SQL, Oracle gibi veri tabanlı önemli sunucular kullanıyorsanız ve bu sunucularınızdan bir saat içinde yüzlerce işlem gerçekleştiriyorsanız, majör durumlara ve fidye yazılımlara karşı verilerinizi sıfıra yakın kayıpla korumak isteyebilirsiniz.

Bunu geleneksel SNAPSHOT tabanlı veri yedekleme çözümleri ile yaptığınızı hayal edin!

Dijital dönüşüm sonrası günlük hayatımızda birçok işimizi bilgisayarlar sayesinde gerçekleştiriyoruz. Artık her saniyede onlarca hatta yüzlerce işlem gerçekleştirip, sunucularımıza kaydediyoruz. Bu gibi önemli verilerin kaybını düşünmek dahi korkutucu!

SNAPSHOT tabanlı veri yedekleme çözümleri her gün gelişse de hala yeterince sık aralıklarda veri korumak için ideal bir çözüm sayılmaz. Özellikle 1TB gibi boyutlarda sanal sunucular kullanıyorsanız ve donanımsal snapshot kullanmadığınızı düşünürsek bu süre daha da uzayacaktır.

 

 

Zerto Çözümü: Periyodikten Sürekliye

Zerto, modern işletmelerin ihtiyaç duyduğu kesintisiz veri koruma + uzun dönem veri korumayı tek bir platformda sağlar. Tamamen yazılım tabanlı çözüm sunan Zerto, en önemlisi kesintisiz veri koruma işlemini sanallaştırma katmanında gerçekleştirerek sunucu ve depolama çözümünde yavaşlığa neden olmadan, SIFIR ‘a yakın veri kaybı ile koruma sağlar.

Çünkü, Zerto snapshot yerine, Journal tabanlı çalışır. Böylece 30 güne kadar minimum 5 saniye aralığında geri dönüşler yapmanızı sağlayarak verilerinizi korur. Bu sayede dakika içinde onlarca hatta yüzlerce işlem yapan sunucularınızı çok daha sık aralıklar ile korumanızı ve geri yüklemenizi sağlar (ister VM ister, bir dosya…).

 

 

Ek olarak kesintisiz veri korumayla birlikte koruduğunuz verileri daha uzun dönem saklamak için Zerto’nun yedekleme seçeneğini kullanarak 7 yıla kadar uzatabilirsiniz. Yedekleme için ek bir veri transferi gerekmez. Yani var olan verilerinizi yedeklemeye dönüştürülür ve öyle saklar.

2xProtect Hakkında

2xProtect, Türkiye sınırları içinde yani İstanbul ve İzmir’de Tier 3+ veri merkezileri üzerinden veri koruma hizmeti sağlayan bir platformdur. Bu platform IBM Spectrum Protect, Protect Plus, Zerto, ARCServe ve Veeam veri koruma çözümlerini hizmet veya proje bazında On-Prem, Hibrit ve/veya doğrudan bulut modelinde sunar.

Eğer önemli sanal sunucularınızı ön yatırım gerektirmeden SIFIR’a yakın veri kaybı ile kesintisiz olarak korumak istiyorsanız 2xProtect ile temasa geçin.

İstediğiniz ölçekte başlayın, gelecekte dilediğiniz gibi ölçeklendirin üstelik 3 saat gibi kısa süre içinde başlayarak!

2xProtect’in Zerto servisine ait tanıtım dosyasını indirmek için tıklayınız.

Bu yazımızı indirmek için tıklayınız.

Çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi, canlı demo ve birebir webinar üzerinden detaylı anlatım için lütfen çekinmeden bizimle temasa geçiniz: zerto@2xprotect.com

0850 302 8003