Veeam ve 2xProtect

%100 OpEx Veri Koruması

2xProtect den Veeam İmmutable Desteği !

Fidye yazılımları, sabotaj ve diğer kasıtlı tehditlere

karşı önemli verilerinizi koruyun!

Neden Veeam?

Veeam dünyaca kanıtlanmış ve birçok işletmenin tercih ettiği veri koruma çözümlerinden biridir.

 

Veeam, gelişmiş yetenekleri sayesinde ister sanal ister fiziksel veya buluttaki sunucular ayrıca diğer uygulamalarınızı tek bir ortam üzerinden yedeklemenizi ve yönetmenizi sağlar.

 

Veeam, veri yedekleme dışında ayrıca felaketten kurtarma ve iş sürekliliği özelliğini de sağlamakta. İşletmeler tek bir ortam üzerinden hem yedekleme hem de felaketlere karşı koruma ve iş sürekliliği ihtiyaçlarını karşılar.

Neden 2xProtect?

2xProtect, yüksek deneyim ve uzmanlığı sayesinde işletmelerin ihtiyaç duyacağı modern ve kurumsal düzeyde bulut altyapıları, veri koruma ve iş sürekliliğini servis olarak sunan bir teknoloji şirketidir.

İşletmeler 2xProtect ‘in servislerini ister kendileri ister  kısmi veya tamamen 2xProtect tarafından yönetilmesini talep edebilirler.

Bulutumuzla yalnız değilsiniz, tüm servisler 7*24 Pro-Aktif olarak izlenir, ayrıca işletmeler acil durumlar için 7*24 2xProtect ile temasa geçebilirler.

Veeam ve 2xProtect

Veeam, versiyon 10 ile birlikte işletmelerin modern veri koruma ihtiyaçlarına yönelik yeni özellikler sunmuştur. Yeni özellikleri aşağıdaki bölümlerden inceleyebilirsiniz.

 

2xProtect, işletmelerin Veeam 10 ile gelen yeni özelliklerini kullanabilmeleri için gerekli servisleri sağlar. Örneğin 2xProtect sadece Türkiye sınırları içinde kurumsal sınıfı nesne depolama sevisi sağlar ve Veeam 10 ile beraber gelen Immutable özelliği ile uyumludur.

Tamamen Opex çözüm (Ön yatırım gerektirmez)

2xProtect, Türkiye’deki Veeam servis sağlayıcılarından biri olup işletmelerin kurumsal sınıfı veri koruma ihtiyaçları için gerekli altyapı ve servisleri sunar.

 

2xProtect, tüm ölçekteki işletmeler için Veeam iş ortaklığı sayesinde bu hizmeti ön yatırım gerektirmeden işletmelere aylık modelde servis olarak sunar. İşletmeler herhangi bir ölçekte bu servisi kullanmaya başlayabilir ve gelecekte diledikleri gibi ölçeklendirebilir.

 

Bu model aylık kullanıma bağlı olarak ücretlendirildiğinden dolayı birçok işletme tarafından tercih edilmekte.

2xProtect ve Veeam 10 ile İmmutable desteği

Verilerin önemi arttıkça tehditlerin de türü değişmekte. Özellikle son yıllarda fidye yazılımları, siber saldırı ya da sabotaj gibi kasıtlı tehditler işletmeler için ciddi riskler oluşturmakta.

 

2xProtect, Veeam 10 ile beraber gelen değiştirilemeyen nesne özelliğine uyumlu nesne depolama servisi sağlar. İşletmeler Veeam 10 sürümü ve 2xProtect ‘in nesne depolama servisini kullanarak verilerini sadece okunur hale getirebilir. Bu sayede işletmeler verilerini çok daha güvenli hale getirmiş olurlar.

Veeam 10 ile bulut katmanı (Copy mode)

Veeam, versiyon 10 ile birlikte birçok yeni özellik tanıttı, özellikle dikkat çeken özelliklerden biride COPY MODE oldu. Copy mode özelliği işletmeler için aşağıdaki avantajları sağlar.

 

1. İsteğe bağlı olarak tesis içinde aldığınız yedekleri bulut ortamındaki nesne depolama alanına kopyalar. Bu kopyalama yedekleme görevi bittiği an hemen başlar. Avantajı ise majör durumlara karşı verilerinizi dış ortam ve farklı medya türünde korur ve 3-2-1 kuralını oluşturmanızı sağlar.

 

2. Move seçeneği: Copy mode ve Move seçeneğini beraber kullandığınızda hem kısa dönem hem uzun dönem verilerinizi bulut ortamında koruyabilirsiniz. Bu durumda tesis içinde çok büyük disk alanına gerek kalmadan uzun dönem verilerinizi bulut ortamında daha uygun maliyetle koruyabilirsiniz. Ayrıca Veeam 10 ile beraber gelen Immutable özelliğini kullanarak verilerinizi fidye yazılımları ve kasıtlı tehditlere karşı koruyabilirsiniz, bu özellik birçok işletme için oldukça önemlidir.

Destek hizmetleri

2xProtect, bütün servisleri için esnek destek paketi sunar. İşletmeler esnek servis paketlerini ihtiyaçlarına yönelik tercih edip, şekillendirebilirler.

 

Destek paketleri hakkında detaylı bilgi için lütfen satış sorumlusu uzmanlarımız ile temasa geçiniz.

Birebir tanıtım

Uzak bağlantı üzerinden detaylı tanıtım, canlı demo ve tüm sorularınız için kaydınızı hemen yapabilirsiniz.