~0 veri kaybı ile Kurumsal Sınıf Bulut Tabanlı

Felaketten Kurtarma ve İş Sürekliliği

2xProtect’in güvenilir veri merkezi altyapısı ve

Zerto teknolojisinin gücü ile kurumsal sınıf felaketten

kurtarma ve iş sürekliliği servisi

Gelecek Bulut Modelde

Artan sayıda şirket şimdi geleneksel Felaketten Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümlerinin yüksek ön yatırım, ön görülmeyen gizli maliyetler ve yüksek operasyon maliyetleri nedeni ile daha uygun maliyetli, ön yatırım gerektirmeyen, maliyet açısından ön görülebilen, herhangi bir ölçekte projeye başlanabilmesi, ölçeklenebilir olması ve en önemlisi daima güncel ve birçok kişinin güncel bilgi ve deneyimi ile yönetilen bulut tabanlı felaketten kurtarma ve iş sürekliliği platformlarını tercih etmekteler.

Neden 2xProtect?

2xProtect, kanıtlanmış uzmanlığı ve deneyimi dışında işletmelerin kurumsal sınıfı felaketten kurtarma ve iş sürekliliği ihtiyaçları için her türlü bulut altyapısı, gerekli yazılımlar, lisanslar ve ağ cihazlarını sağlar ve tümünü aylık kullanıma bağlı olarak ücretlendirir, işletmeler bu sayede arzu ettikleri ölçekte hemen 1 iş günü içinde başlayabilir ve gelecekte diledikleri gibi ölçeklendirebilir.

Neden Zerto Teknolojisi

Zerto endüstrinin ilk sanallaştırma katmanında (Hypervisor) çalışan kesintisiz veri koruma teknolojisidir. Bu teknoloji SNAPSHOT yerine değişen verileri IO trafiği üzerinden takip ederek hedef noktaya replike eder, bu sayede kaynak sunucuların performansını olumsuz etkilemeden SIFIR’ a yakın veri koruma sağlar. Zerto çözümü tamamen yazılım tabanlı olduğundan herhangi bir standart sunucu ve depolama sistemi ile uyumlu çalışır, ayrıca VMware, Microsoft Hyper-V, 2xProtect, Azure ve Amazon gibi bulut ortamlarını da destekler.

Kesintisiz veri koruma!

Geleneksel veri koruma çözümleri (yedekleme + replikasyon) periyodik veri koruma için uygundur, ancak daha sık veri korumak istediğimizde bazı zorluklar ile karşılaşabiliriz, örneğin canlı sunuculara oluşturacağı performans etkisi gibi.

Kesintisiz veri akışını yani her dakika içinde üretilen verileri kesintisiz olarak kısa ve uzun dönem koruyabilmemiz Zerto ile çok daha kolaydır, üstelik aktif çalışan sunucuların performansını olumsuz etkilemeden.

Zerto teknolojisi, kesintisiz veri akışını doğrudan hedef noktaya (birden fazla olabilir) kesintisiz olarak replike eder, ayrıca kaynaktan ek bir replikasyon veya yedek almasına gerek kalmadan bu verileri istediğiniz süre kadar saklar.

5 saniye den 5 yıla kadar kesintisiz veri koruma!

Zerto jurnal tabanlı çalışır ve toplam 2 tür jurnale sahiptir.

 

1. Kısa dönem jurnal: Kısa dönem jurnal verilerinizi 5 saniye aralıklar ile maksimum 30 gün öncesine kadar geri yüklemenizi sağlar (1 saatte 720 geri dönüş noktası oluşturur) ve genellikle yüksek performanslı depolama çözümü tercih edilir, işletmeler istedikleri geri dönüş noktayı seçerek sunucuyu açabilir ve kaldıkları yerden devam edebilir.

2. Uzun dönem jurnal: Verilerinizi 30 günden daha uzun süre korumak istiyorsanız uzun dönem jurnali aktif ederek kullanabilirsiniz, ayrıca ek bir replikasyon gerektirmez.

Mörfilere son!

Test edin ve belgeleyin, hepsi bu kadar!

2xProtect, Zerto DR projenizi 3 tür senaryoda test etmenizi sağlar.

 

1. Kapalı Ağ içinde birebir test (belirli veya tümü)

2. Farklı veya aynı ağ içinde test (belirli veya tümü)

3. Gerçek test, belirli veya tüm sunucular DR dan aktif edilir ve daha önce planlanan ağ üzerinden çalışır. Gerçek testte tüm sunucular DR da aktif olduktan sonra ana veri merkezine ters replikasyonu başlar ve test bitince veri kaybı olmadan tekrar ana veri merkezi üzerinden devam edilir.

Şimşek hızında replikasyon

Zorlu RPO hedefleri hiç bu kadar kolay olmamıştı!

2xProtect, Silver Peak ‘in yetkin iş ortağı olup SD-WAN ve WAN Optimizasyon çözümlerini hizmet olarak sunar. İşletmeler DR projelerinde Silver Peak ‘i tercih ederek çok daha büyük verilerini çok daha hızlı replike edebilir ve zorlu RPO hedeflerini elde edebilirler. Silver Peak ayrıca SD-WAN özelliği sayesinde birden çok WAN hattını aynı anda aktif kullanmanızı sağlar, bu sayede 2 nokta arasındaki bağlantı SLA oranı 99,99+ ‘a kadar ulaşır.

Gelişmiş ağ bağlantıları

2xProtect, İşletmelerin kurumsal sınıfı felaketten kurtarma ve iş sürekliliği ihtiyaçları için aşağıdaki gelişmiş ağ bağlantılarını sağlar:

 

1. Layer 2 (VXLAN-EVPN, NSX)

2. Layer 3 (IPSec, SD-WAN, NSX)

3. WAN Optimizasyon

4. Gelişmiş 4G çözümleri (L2, L3)

Yönetilen Hizmet: 7*24 Pro-Aktif yönetim ve izleme

Hayata geçirilecek DR projesi ilk günden itibaren 2xProtect ‘in deneyimli veri yönetimi uzmanları tarafından titizlikle kurgulanır, projelendirilir ve hayata geçirilir, ardından ilerleyen süre içinde daima en iyi sonuç için optimize edilir.

2xProtect acil durum planlarını daha önceden belgeler ve tüm senaryoları işletme ile ilk aşamada 2-3 defa pratik kazanılması açısından uygular. Bu süreç her 6 aydan bir tekrarlanır.

Birebir tanıtım

Uzak bağlantı üzerinden detaylı tanıtım, canlı demo ve tüm sorularınız için kaydınızı hemen yapabilirsiniz.