Storage+, kurumsal özelliklere sahip depolama hizmetidir. Storage+, paylaşımlı depolama sistemleri üzerinden oluşturulan disk alnının (LUN) aksine kurumlara ve işletmelere 100% özel bir depolama çözümü sağlar. Bu sayede finans, sigorta, hastane vb. yüksek gizlilik ve regülasyonlara sahip işletmeler bu hizmeti kullanarak verilerini son derece güvenli biçimde bulut, hibrit ve hatta kendi tesisleri içinde depolayabilirler. Bu hizmetin bazı temel avantajları aşağıdaki gibidir.

⋅ Tesis içi, hibrit veya bulut ortamında %100 Opex modeli ile kullanım seçeneği.

⋅ Blok, dosya ve nesne depolama özelliği

⋅ Çoklu protokol desteği (FC, iSCSI, iSER, NFS, CIFS, S3, Swift, NVMeoF)

Storage+ işletmeye 100% özel depolama çözümüdür.

TEKNOLOJİ AVANTAJLARI

VPSA Teknolojisi

Multi Protokol

%100 Opex

Dosya Depolama
(Block Storage)

Dosya Depolama
(File Storage)

Nesne Depolama
(Object Storage)

Örnek Kullanım Alanları

Zadara Teknolojisi

Zadara, gelişmiş ve kurumsal özelliklere sahip bir depolama çözümüdür. Zadara, endüstrinin ilk VPSA (Virtual Private Storage Array) teknolojisini geliştiren teknoloji şirketidir.

Zadara, VPSA teknolojisi sayesinde büyük bir donanım havuzu üzerinde 100% birbirinden izole blok, file ve nesne depolama alanı oluşturur ve çoklu erişim protokolleri (FC, iSCSI, iSER, NFS, CIFS, S3, Swift, NVMeoF) üzerinden sunucuların ve uygulamaların erişmesini sağlar.

Zadara Teknolojisi, veri çözümleri alanında bir çok dünya markası ile 100% uyumlu çalışır. Bu da üreticiler tarafından sertifikalar ile onaylanmıştır. Örneğin Veeam 10‘nun Immutable özelliği ile 100% uyumlu çalışır.

İşletmeye Özel Sanal Depolama Çözümü (VPSA)

2xProtect, Zadara teknolojisinin sağladığı avantajlar ile işletmelerin 100% özel sanal depolama çözümünü oluşturmalarını sağlar. Örneğin, işletmeler VPSA teknolojisi sayesinde verilerini bulut ortamında tamamen izole edebilir, ayrıca komşularının oluşturduğu gürültüden (yoğunluktan) etkilenmez hale getirebilirler.

İşletmeye özel VPSA (Sanal depolama denetleyicisi) oluşturulur ve işletmenin talep edeceği kapasite kadar fiziksel diskler sanal denetleyiciye atanır. Oluşturulacak sanal depolama (VPSA) sistemi işletme veya departmana özel olacağından (yönetim IP’leri dahi) işletme veya departmanlar depolama sistemini dilediği gibi yapılandırabilir ve yönetebilir.

İşletmeler özel anahtar ile VPSA üzerindeki verilerini şifreleyebilir; ayrıca işletmeler veya departmanlar kendilerine ait SSL sertifikasını kullanarak, erişimlerinin bu sertifika üzerinden gerçekleşmesini sağlayabilirler.

Bu çözüm verilerin son derece önemli olduğu finans, sağlık, sigortacılık vb. sektörler için ideal bir çözümdür. Bu çözüm ister işletmelerin kendi tesisleri içinde, ister farklı departmanlar arasında, hibrit veya tamamen bulut ortamında kullanılabilir.

Kurulum Yönetimi

Tesis içi

Storage+ kurumlar ve işletmelerin modern ve kurumsal özelliklere sahip veri depolama ihtiyaçlarını ön yatırım gerektirmeden kendi tesisleri içinde kullanmalarını sağlar ve %100 SLA sunar.

Hibrit

Storage+ hizmetini kendi tesisleri içinde kullanan işletmeler ve kurumlar verilerin bir kopyasını 2xProtect’in veri merkezilerinde bulunan Storage+ hizmetine çoğaltma (replikasyon) yapabilirler.

Bulut

Storage+ işletmeler için ister 2xProtect ister Azure veya Amazon gibi bulut ortamlarında işletmelere %100 özel veri depolama çözümü sağlar. Verilerinizin kontrolü %100 sizin elinizde.

Çoklu Protokol Desteği

Dijitalleşmenin hız kazandığı günümüzde, verilere çeşitli protokoller üzerinden erişebilmemiz çok önemli hale geldi. Bunun ana nedeni ise artan uygulama çeşitliği ve her uygulamanın kendine özgü karakteri olması. Örneğin, bir veri tabanı sunucusu için yüksek hız gerekirken, bir dosya sunucusu için düşük hız, yüksek kapasite ve her an her yerden erişilmesi istenilebilir.

Örneğin; işletmeler S3 protokolünü kullanarak VPN bağlantısı gerekmeden, istedikleri yerden, istedikleri zaman, güvenli biçimde anında dosya yükleyebilir ve yükleme yapabilirler. İşletmeler kullandıkları uygulamalarına S3 protokolünü entegre edebilir ve dosya paylaşımlarını çok daha kolay ve güvenli hala dönüştürebilirler.

Storage+ hizmeti FC, iSCSI, iSER, CIFS, NFS, NVMeoF, S3, Swift gibi çoklu erişim protokolleri sunar.

Ön yatırım gerektirmez (%100 Opex)

Ön yatırım gerektirmeden ister kendi tesisiniz içinde, ister hibrit veya bulutta kullanın!

Tek yapmanız gereken bizimle görüşmeniz, ihtiyacı belirlemeniz ve cihazların size teslim edilmesinden sonra kullanmanız. Sonrasında kullanılan kapasite için paylaşılan birim fiyatları üzerinden aylık modelde ücretlendirme yapılacaktır.

⋅ Sıfır ön yatırım

⋅ Sıfır Risk (sadece kullandığın için ödeme yap)

⋅ SSD, NVMe, SAS, SATA (Block, File, Object) tek çözümde

⋅ %100 SLA (7*24*365 üretici tarafından Pro-Aktif olarak desteklenir)

Dosya Depolama (Block Storage)

Kurumsal özelliklere sahip blok depolama çok daha düşük oranda gecikmelere ve yüksek hıza sahiptir. VPSA teknolojisi kullanıldığından, performans 100% garanti edilir çünkü diğer VPSA’lerin yoğunluğundan etkilenmez. FC, iSCSI, iSER, CCIFS, NFS gibi protokolleri destekler.

Snapshot, clone, mirror, HA (High Available), multi zone ve Backup to Object gibi birçok gelişmiş özelliklere sahiptir.

Dosya Depolama (Block Storage)

Snapshots, replication, multi-zone high availability, online volume migration, thin provisioning ve çok daha fazla özelliğe sahip bir dosya depolama çözümü olarak kullanabilirsiniz.

SSD, SAS, SATA ve Raid 1, 5, 6, 10 seçenekleri ile dilediğiniz gibi yapılandırın. Özel anahtar ile verilerinizi şifreleyin ve sizden başkasının erişemeyeceğinden emin olun.

Nesne Depolama (Object Storage)

Kurumsal özelliklere sahip ve güvenilir yapısı ile verileriniz için %100 SLA garantisi sağlar. 1TB dan başlayıp PetaByte’larca veriyi depolamanızı sağlar. Yedekleme, medikal görüntüler, CCTV, ses, video vb. veri türlerini uzun yıllar çok daha uygun maliyetle ve güvenilir biçimde depolamanızı sağlar.

Gerçek bir Scale-Out yapısına sahiptir, kapasite arttıkça performans da bir o kadar artar ve sistemde darboğaz oluşturmaz.

IBM, Veeam ve birçok dünya markası ile %100 uyumlu çalışır. Örneğin Veeam 10 ile beraber gelen Immutable özelliği %100 destekler.